על ספריית כפר ורדים

על הספריה • כניסות

הספריה, הנה ספריה משולבת בית-ספרית וציבורית. השילוב נעשה מתוך בחירה בהתחשב בטובת ביה''ס וכן בכדי לאגם משאבים בתשתיות ובכ''א.

הספריה שלנו משרתת את 500 תלמידי בי''ס ''קשת'' ואת צוות ביה''ס, 4 ימים בשבוע במשך כל שעות הלמודים וביום שישי במשך 3 שעות. ביום שלישי , הספריה סגורה.

סה''כ, משרתת הספריה, כ-2150 מנויים פעילים מתושבי הכפר וגם מהסביבה , במגוון הגילים מ-0 ועד 120.

לקהל הרחב, הספריה פתוחה במשך 5 בקרים (כולל יום ו') בין השעות 9-13 ובארבעה ימים גם משעה 17-19 אחה''צ.

סה''כ הספריה פתוחה במשך 33 שעות שבועיות.

שירותים אלו ניתנים חינם אין כסף לכל.

בספריה מתקיימים ארועי תרבות לילדים נוער ומבוגרים:

מפגשי סופר לילדים ולמבוגרים, מועדון קוראים למבוגרים, חוגים ביוזמת ובחסות הספריה:

כתיבה יוצרת למבוגרים ולנוער, חוג עמיתים לדיון בכתבי עגנון.

אחת לשבוע מתקיים בספריה מפגש של מועדון השחמט.

אחת לחודש, מתקיימת פעילות לילדים מגיל 4 , תאטרון סיפור. מספר המשתתפים בפעילויות אלו , נע בין 20 ל -60 ילד.

מעבר לתפקיד המובן מאליו של מרכז להשאלת ספרים ולעידוד הקריאה, הספריה רואה עצמה כמרכז לתרבות ולחינוך ויוזמת פרוייקטים קהילתיים. הפרוייקטים כוללים : השקת אתר ''מורשת כפר ורדים'' באינטרנט, תערוכת ''דיוקן מקומי'' בגלריית הספריה המשקפת את פני האנשים בכפר ע''י אמנים מהכפר, ''תחרות הסיפור הקצר'' שנערך עם אתר האינטרנט ''כפרניק'' וכלל ערב חגיגי בספריה לכבוד חגיגות ה-30 לכפר, סדנת קולנוע לנוער בעקבות טקסט ספרותי ותחרות נושאת פרסים בסיומה ועוד.

בשבוע הספר נערכים מפגשי סופר, הצגת ילדים וניתנת אפשרות ליוצרים מקומיים לחשוף את ספריהם ב"הפנינג" קהילתי ובפייסבוק הספריה.

הספריה משתפת פעולה עם ביה''ס בהפעלת ובארגון מצעד הספרים השנתי, המתקיים במשך כ-4 חודשים, וכן יוזמות כמו פעילות חוויתית לכתות ב' ה"מרוץ לספריה" לכבוד שנת ה-30 לספריה ופעילות לכתות א' לקראת שנת ה-70 למדינה .
לאורך כל שנת הלימודים מבלים תלמידים רבים בספריה בזמן ההפסקות ומשתמשים בספריה לעבודה ולקריאה, עם או בלי מורה.

מתקיימים שיתופי פעולה עם מוסדות שונים בכפר: המרכז למשפחה, הגנים, מועדון הזהב, קתדרה , חט''ב ותיכון '' אמירים'' ובי"ס "תפן" .

גלריית הספריה, שהאוצרת שלה עובדת בהתנדבות מלאה, מציגה 3-4 תערוכות בשנה, רובן של תושבי הכפר אבל גם אחרים כבר הציגו על קירותינו.

אנו יוצרים קשר עם קהילת הקוראים דרך פייסבוק הספריה, אינסטגרם ואתר הספריה בו אנו מפרסמות מלבד פעילויות שלנו, המלצות על ספרים, טיפים ספרניים ועוד.

הספריה גם יוצאת אל מחוץ לגבולותיה וביוזמתה פרוסים 20 פוסטרים עם שירים ברחבי הכפר.

צוות הספריה הינו צוות מקצועי המונה שלוש ספרניות בהיקף כולל של כשתי משרות.

פעילותה של הספריה בתחומים רבים ומגוונים, מתאפשרת הודות ל 15 מתנדבים קבועים המקדישים יום בשבוע מזה מספר שנים. המתנדבים עוזרים לנו בפעולות מגוונות החל מתיקון ספרים, עטיפתם, אחריות מלאה על מדור האנגלית, אצירת תערוכות ועוד.